MSCI indexek, ETF alapjai
MSCI közel 40 éve a piacon és erősen meghatározó a MSCI indexek összetételei a befektetési döntésekben.
Nagyon sok befektetési alap illetve biztosítási Unit-Linked eszközalap Benchmark, referenciaindexei a MSCI indexek. Mely azt jelenti, hogy az alapkezelők célkitűzései az adott MSCI indexet túlteljesíteni.
Itt most jelenleg 539 tőzsdei alap másol illetve követ MSCI indexeket, negyedéves és féléves gyakorisággal tart index-felülvizsgálatokat.
A negyedéves felülvizsgálatokra minden év februárban, májusban, augusztusban és novemberben kerül sor.
A negyedéves index-felülvizsgálatoknál összetettebb a féléves felülvizsgálatok (május, november), itt elsősorban bizonyos, méretre vonatkozó kritériumokat vizsgálnak felül.
Ezek alapján egy adott részvény, vagy ország átkerülhet egy, a korábbinál nagyobb, vagy kisebb kapitalizációjú részvényeket, vagy gazdaságilag fejlettségi szintet reprezentáló indexbe.
Ami erősen befolyásolja az adott részvény további árfolyam alakulását.
Az MSCI ún. FIF-mutatót (Foreign Inclusion Factor) határoz meg, ami definíció szerint egy vállalatnál a részvények azon aránya, mely a nyilvános piacokon a nemzetközi befektetők számára elérhető.
Kiemelt célirányos partneren keresztül a teljes tőzsdei alapok kereskedését, valamit a tőzsdei alapokat alkotó részvények, indexek, devizák, kötvények, valamennyi határidős és opciós valamint CFDs termékek kereskedését tudja megvalósítani.
Szép napszakot kívánok!