Unit-Linked Kérdőjelek

Bodor János
Megosztás, most...

Read Time:2 Minute, 9 Second

Unit-Linked Kérdőjelek.
Unit-Linked befektetései egységekhez
kötött biztosítások, ma Magyarországon az egyik legérzékenyebb terület a Unit-Linked piac és eszközalapjai.
Közel 8-10 évet foglalkoztam
Unit-Linked befektetési biztosításokkal direkt módon, teljes rálátásom volt a teljes Magyarországi kínálatra. Mostanság már a Unit-Linked eszközalapokon van az elemzéseim súlya, így alakult ki a Unit-Linked kérdőjelek sokasága.
Mivel a Unit-Linked eszközalapok közel 80%-a tőzsdei ETF -és befektetési alapokból, valamint az alapokat alkotó pénzügyi eszközökből épülnek fel.
Jelen pillanatban is csupán 5-6 biztosító a több mint 20-ból, alkalmas ezen befektetések elfogadható támogatására.
Jó és korszerű biztosítási formának tartom még most is, csak nagyon költségérzékeny, támogatást és felülvizsgálatot igényel.

Unit-Linked Kérdőjelek. Ez az a pont ahol megbukik ez a termék Magyarországon. Legérzékenyebb a folyamatos (havi, negyedéves, féléves, éves) díjas szerződések. Ja igen tőke és hozamgarancia, kérem ezt meg kell fizetni, és az inflációs tényezőkről nem is beszélve!
Nem irigylem kedves olvasom, ha rendelkezik befektetési egységekhez kötött biztosításokkal. Mert van egy olyan érzésem, hogy becsapottnak érni magát!

Miért borulnak be ezek a szerződések?

  • -magas átváltási és egyéb költségek (2-6%)
  • -csak szerződéskötésnél van érdeke az ügynöknek, (2-3 éves kezdeti egységek)
  • -minimális információ az eszközalapokról megkötött szerződésekről
  • -nem megfelelő tőke elosztás, és váltások az eszközalapok között
  • -emelkedő jegyek vásárlása (hozamcsökkentő hatás) egyre kevesebb jegyet tudsz venni
  • -túlzott biztosítási elemek jelenléte a szerződésedben (költségnövelő tényező)
  • -rugalmatlan és költséges eszközalap váltás (néha 2-4 nap)
  • -árfolyam figyelő rendszerek, nem megfelelő használata (szétdarabolhatja a tőkét)

Természetesen, kell és szükség is van biztosításra, csak az nem mindegy, hogy milyet és milyen áron. Igen kössön kockázatit, mellé baleset -és egészségbiztosítást és kezelje teljesen külön a befektetéseit, befektetési vagy tőzsdei ETF alapokban. Ez utóbbi az olcsóbb, rugalmasabb és költséghatékonyabb mint a hagyományos befektetési alapok. Azonban olyan pénzügyi termékbe helyezi a pénzét, amit ön jobbnak vagy szimpatikusabbnak tart.

Unit-Linked Kérdőjelek, annyit az eszközalapokról, hogy a biztosítók Unit-Linked eszközalapjainak 80%-a vagy hagyományos befektetési alapokkal általában saját alapkezelői alapjaival, vagy külsős alapokkal van feltöltve. Elárulom ez a drágább kivitel!
A másik lehetőség az olcsóbb ETF alapokkal való feltöltés, itt is történik csúszás a költségekben, mert drágábban van felszámolva. Természetesen a pénzpiaci, likviditási és több kötvényalap több biztosítónál minimális költségekkel dolgozik, van olyan biztosító ahol ezen alapok váltása nulla azaz zéró forintba kerül.

A tőzsde is csak annyira kockázatos, amilyen kockázatos ügyleteket kötünk.
Ha jobban megnézi, ezek a biztosítási eszközalapok, olyanok mint egy mini tőzsdék. A bennük szereplő pénzügyi eszközökkel (részvény, kötvény, deviza) a tőzsdén kereskednek.
Csak itt a legnagyobb nyertesek a bankok, biztosítók és nem Ön, kedves olvasom.

Sikeres együttműködést és kereskedést kívánok!

Share

Megosztás, most...

Leave a Reply

Next Post

Unit-Linked Gondolatok

Megosztás, most... Unit-Linked Gondolatok. Unit-Linked Gondolatok lényege. Fontos vagy sem a Befektetési jegyekhez kötött biztosítások működési elve!? Hát igen, akkor szembesülünk pénzügyi kimutatásokkal, mikor megérkezik a évfordulós levél. Csalódás 90%-ban! -hogy miért? Azért mert, ön […]

Javasolt bejegyzések

Translation »