MSCI Ázsia indexe, Japán nélkül

Bodor János
Megosztás, most...

Read Time:2 Minute, 12 Second

MSCI ázsiai index, Japán részvények nélkül

 


 

MSCI all ÁzsiaMSCI all Asia ex Japan index, több ázsiai befektetési alap, illetve biztosítási Unit-Linked ázsiai eszközalap Benchmark indexe.
Tőzsdei ETF alapok formájában az iShares fizikálisan illetve a db x-trackers ETF szintetikusan  követik és másoljak le a MSCI all Ázsia indexet, továbbá  határidős és opció kiírás is létezik az indexre. Londonban fontban GBP és USA dollárban USD, a XETRÁN természetesen euróban EUR, valamint Svédországban svéd koronában SEK is lehet ügyleteket kötni az indexre.
Ezen kereskedési lehetőségek akkor érdekesek ha erősödést várunk a rendelkezésünkre álló devizához képest, a fent említett devizákban. Jó példa erre a mostanában gyengélkedő forintunk, valamint az euró az USA dollárhoz képest. Mert így az árfolyamon is nyereséget érhetünk el.
Ezt a bejegyzés szorosan kapcsolódik Benchmark index miatt is a Templeton Asia Growth befektetési alap bejegyzéshez, valamint a súlyozási különbségek miatt is. Az indexben összesen 611 vállalat található, lejjebb a táblázatban pontosan láthatja a cégek %-os súlyát, országok szerint. Tehát ez az alapkezelők vezérvonala és ezen cégek piaci értékük alapján súlyozva összeállított MSCI indexét szándékoznak túlteljesíteni.

Az indexben Kína és Dél-Korea közel 46%-ban súlyozz az indexet, ellenben Mark Mobius által kezelt Ázsia befektetési alapjában Dél-Korea 6,45%-ra lesúlyozott. Hasonló a helyzet szektorális is amíg az MSCI Ázsia indexben a pénzügy 35%-ban, az IT 20%-ban van jelen, addig a Templeton befektetési alapban mind a két szektor alul van súlyozva.
Ezáltal a cégek összetétel köszönő viszonyban sincsenek egymással, azt azonban fontos megjegyezni, hogy a Templeton alap olyan cégekkel súlyoz, amikben növekedési lehetőséget lát, ellenben az MSCI Index a vállalatok piaci értéke alapján súlyozza az indexet.

Jól látható a napi grafikonon a két ETF alapkezelő közötti mozgási és teljesítmény különbségek. A gyertyás a fizikális iShares, míg a vonalrajz a szintetikus db x-trackers ETF alapot véli bemutatni. Annyit, hogy a fizikális iShares ETF alap a biztonságosabb, azért is mert fizikálisan veszi és tartja az index eszközeit.
Ellenben a db x-trackers szintetikus ETF alap, az index 1/10-nek értékével képezi le, követi az index árfolyamának alakulását. A fizikális grafikon az értékesebb és biztonságosabb, és erre vonatkoznak a következő meglátások. Az utóbbi 2 hétben közel 11%-ot tudott erősödni az ázsiai index, és a mai nap egy ellenállásba ütközött.
Itt most lehetségesen lehet számítani egy kis “totojázásra”, és egyáltalán nem lenne meglepő ha lefordulna az árfolyam és teljesen a kitörési piros sávig vissza is tesztelne. Nagyon biztató, hogy a letörési sáv fölé került az árfolyam, amennyiben ezen szint felett tud maradni, akkor jöhet a további emelkedés. Amit a mostani ellenállás áttörésével a legutóbbi csúcsig húzhatja az árfolyamot, ami közel 5%-os emelkedést jelenthet még.
MSCI all Ázsia ex Japán Index ETF

 

Share

Megosztás, most...

Leave a Reply

Next Post

Pénzügyi cégekkel változik a DJI 30 Index -DIA

Megosztás, most...Pipát és pénzügyi cégeket kapott a DJI 30 Index     Változások előtt a DJI 30 index, szeptember 20.-án lép érvénybe. A DJI 30 index legrégebbi tagja a 102 éve, 1907. november 7-én felvett […]

Javasolt bejegyzések

Translation »